چهارمین دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن‌های سراسر کشور

کریمی معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران گفت:
چهارمین دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن‌های سراسر کشور
چهارمین دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن‌های سراسر کشور بزرگترین گردهمایی قرآنی است که از تاریخ ۸ مهر تا ۱۱ مهر امسال در نیشابور و اردوگاه باغرود برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی گفت: تعداد حاضرین در این گردهمایی هزار نفر بودند که از این تعداد هفتصد و پنجاه نفر مدیر دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش سراسر کشور و تعداد دویست و پنجاه نفر نیز از روسای ادارات قرآن، عترت و نماز، کارشناس مسئولان و کارشناسان سراسر کشور حضور داشتند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: در این گردهمایی معاونین وزیر، آقایان دکتر علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، دکتر حیدر تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی کتب درسی، دکتر علی الهیارترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  به ایراد سخنرانی پرداختند.

کریمی خاطر نشان کرد: در ابتدای این گردهمایی پیام وزیر آموزش و پرورش قرائت گردید و همه این‌ها مؤید این نکته است که فعالیت‌های قرانی دارای اهمیت بالایی است و همه تلاش می‌کنند به بهترین شکل اجرا شود. همچنین در این گردهمایی از اپلیکیشن سینا روبیک هم‌زمان با نهضت حفظ ملی جز سی قرآن کریم رونمایی شد. هفتاد عنوان کتاب در زمینه قرآن و عترت چاپ ‌شده است که تعداد شش میلیون نسخه از آنها در بین دارالقرآن‌های کشور توزیع ‌شده است که اینها هزینه‌ای بالغ ‌بر یک و نیم میلیارد تومان در برداشته است.

این گردهمایی با هدف ایجاد وحدت رویه آموزشی فعالیت‌های قرآنی در مراکز دارالقرآن کشور
– ارائه و تبیین آخرین نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای حوزه قرآنی

– تبیین و تشریح ارائه حفظ جز سی قرآن کریم با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های همسو

– تبادل تجربیات مدیران قرآنی

– تشویق و ترغیب مدیران قرآنی

– ارزیابی فعالیت‌های قرآنی در مناطق برگزار گردید.

گفتنی است: روز دوشنبه نهم مهر کارگاه‌های آموزشی در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار گردید که شامل دو کارگاه  که یکی مختص مدیران دارالقرآن و دیگری مخصوص روسای اداره و کارشناس مسئولان و کارشناسان  قرآن، عترت و نماز است.

این گردهمایی دوسالانه است یک سال به مدیران دارالقرآن‌ها اختصاص دارد و یک سال به روسای ادارات

و کارشناس مسئولان و کارشناس‌های حوزه قرآن، عترت و نماز؛ در کشور ۸۰۰ مراکز دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش  وجود دارد که این مراکز نهادی مکمل برای تعمیق آموزش قرآن دانش‌آموزانی که تمایل دارند آموزش قرآن را جدی‌تر دنبال کنند .

لازم به دکراست که ۲۰ نفر از کارشناسان اداره قرآن، عترت و نماز و مدیران دارالقرآن شهر تهران درگردهمایی باشکوه شرکت داشتند.