✔️در ۶ سال گذشته کتابخانه های تهران تغذیه نشده اند

✔️✔️رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای‌ شهر تهران، با اشاره با ساعات طولانی حضور شهروندان در ترافیک که از ۳ تا ۵ میلیون ساعت، متفاوت است؛ خاطرنشان ساخت که توسعه تولید کتب صوتی و دیجیتال باعث صرفه‌جویی در وقت شهروندان و همچنین ایجاد یک تحول عظیم در سطح فرهنگی شهروندان خواهد شد.

?️رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با گسترش فرهنگ کتابخوانی از طریق توسعه امکانات مرتبط با کتب صوتی و الکترونیکی گفت: در آغاز فرایندی هستیم که طی آن با هماهنگی با ناشران و مولفین، از طریق کاهش قیمت نسخه تمام شده صوتی، کتاب به شکل ارزان‌تری در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. این در حالیست که توسعه کتب غیرچاپی در سالیان اخیر، با معضل کپی ‌رایت و تامین حقوق پدیدآورندگان مواجه بوده است. در صورت جلب رضایت مصنفین، به‌نظر می‌رسد که رخ دادن این پدیده باعث بروز یک انقلاب عظیم در حوزه نشر و توزیع کتب مختلف باشد.

?️ما باید در یک فرآیند هماهنگ، با کمک ناشر و نویسنده یا مترجم، اگر کتابی در نسخه چاپی خود دارای قیمت ۵۰ هزار تومان است، این نسخه از طریق صوتی‌سازی قابل استنساخ باشد و پس از تبدیل به کتاب صوتی، با ۱۰ درصد قیمت روی جلد، هم کتاب با قیمت بسیار ارزان‌تری در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و هم بحث حق مولف حفظ می‌شود و ما هم به آرامی به سمتی می‌رویم که در تمامی اماکن شهری و یا حتی در هنگام حضور در اماکن ورزشی و یا منازل افراد، امکان بهره‌برداری از این فرصت را داشته باشیم و در نهایت باعث ارتقای رویکرد شهروندان در مواجهه با پدیده کتاب خواهد شد.