?تشریح فعالیت‌های رسانه‌ای و خبری نمایشگاه کتاب تهران

✔️مدیر امور رسانه‌ای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فعالیت‌های این ستاد را در این رویداد فرهنگی تشریح کرد.

✔️ سید محمد طباطبایی حسنی مدیر امور رسانه‌ای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن تشریح فعالیت‌های رسانه‌ای در این دوره از نمایشگاه گفت:  امسال سعی می کنیم تا شرایط رسانه‌ها اعم از تردد و فعالیت در فضای نمایشگاه نسبت به دوره‌های قبل تسهیل شود. همچنین تا آنجا که بتوانیم تلاش خواهیم کرد تا امکانات مورد نیاز را در دسترس خبرنگاران قرار دهیم.

✔️وی با اشاره به ایجاد تسهیلات برای رسانه‌های و اهالی رسانه در طول برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: مانند سال‌های پیشین رسانه‌هایی که متقاضی دریافت غرفه برای فعالیت رسانه‌ای در نمایشگاه هستند، غرفه تعلق خواهد گرفت. در این راستا کمیته اجرایی و رفاهی هم همکاری خوبی با ستاد امور رسانه‌ای داشته است.

✔️وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام شده فعالیت رسانه‌ای اعم از تولید گزارش، عکاسی و تصویربرداری در فضای نمایشگاه کتاب فقط با کارت خبرنگاری صادر شده از سوی ستاد نمایشگاه مقدور خواهد بود.

✔️مدیر امور رسانه‌ای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره محل فعالیت خبرنگاران گفت: فضای پرس سنتر مانند گذشته برای خبرنگاران در نظر گرفته شده که خبرنگاران و اهالی رسانه بتوانند به تولید و تنظیم خبر بپردازند. همچنین نشست خبری روزانه  برگزار خواهد شد و مدیران کمیته‌ها به تشریح عملکرد خود خواهند پرداخت.

✔️وی با اشاره به تعداد خبرنگاران متقاضی برای پوشش خبری گفت: تاکنون نزدیک به ۶۰۰ خبرنگار و فعال رسانه‌ای خواستار حضور و فعالیت در نمایشگاه شده‌اند که در حال بررسی تقاضاها هستیم. البته در کنار این تعداد درخواست‌هایی هم در روزهای برگزاری نمایشگاه برای فعالیت خبری طرح می‌شود که با صدور کارت‌های موقت  خبرنگاری به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

✔️طباطبائی تاکید کرد: در نمایشگاه کتاب تهران اولویت فعالیت رسانه‌ای با خبرنگاران تخصصی حوزه نشر، کتاب و ادبیات است. البته این به معنی عدم همکاری با سایر خبرنگاران نیست و به طور طبیعی فضا و امکانات مورد نیاز برای فعالیت خبرنگاران حوزه‌های دیگر نیز فراهم می‌شود.

✔️مدیر امور رسانه ای نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به فعالیت‌های رادیویی و تلویزیونی در نمایشگاه گفت: امسال هم مانند دروه های قبل برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی متعددی تولید خواهند شد و رویدادهای نمایشگاه را پوشش خواهند داد و به زودی فهرست آن ها اعلام می‌شود. این برنامه‌ها علاوه بر حضور و فعالیت گروه‌های خبری رادیویی و تلویزیونی است که در نمایشگاه است.
@tibftehran