?معاون وزیر فرهنگ تونس: ?نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پُلی برای ارتباطات فرهنگی

معاون وزیر فرهنگ تونس، در مراسم افتتاحیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن خیرمقدم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اهل قلم و دیگر حضار گفت: بی‌شک این ارتباط و حضور بیانگر سطح عالی روابط میان دو کشور ایران و تونس است و این حضور باعث پیشرفت روابط دو کشور و پلی برای ارتباط فرهنگی است.

به گزارش ستاد خبری و رسانه‌ای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، آمال هشانه خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باعث خوشحالی است که ما در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران در کشوری با فرهنگ قوی حضور داریم و این فرصت به کشور ما داده شد تا بتوانیم فرهنگ خودمان را در زمینه‌ کتاب و فناوری با مردم به اشتراک بگذاریم.

وی افزود: ما به طور مستمر برای مشارکت فرهنگی کار می‌کنیم تا بتوانیم همکاری‌های مثبتی به لحاظ کمی و کیفی داشته باشیم.

معاون وزیر فرهنگ تونس ادامه داد: همچنین برای تبادل تجارب فرهنگی در زمینه‌‌های هنری، نوآوری و مشارکت در زمینه‌های میراث فرهنگی آماده‌ایم و سعی می‌کنیم تا در زمینه‌های موسیقی و سینما هم سهیم باشیم.

معاون وزیر فرهنگ تونس اظهار کرد: ما با حضورمان در نمایشگاه کتاب تهران سعی بر نشان دادن چهره‌ای واقعی از تونس داریم و با آغوش باز از فرهنگ‌‌های مختلف استقبال می‌کنیم و همچنین قوانین جمهوری اسلامی ایران را در تونس تدریس می‌کنیم چراکه؛ این قوانین از ارزش‌ها حمایت می‌کند.

هشانه با بیان اینکه ایران کشوری است که از تمامی فرهنگ‌ها استقبال می‌کند، خاطرنشان کرد: ما در دولت تونس در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی تلاش می‌کنیم و همچنین در سیاست‌گذاری دولت تونس تلاش بر مطالعه داریم چون این موضوع حافظ میراث تمدنی ماست و ما قصد داریم دانش‌آموزان را در مقاطع دبستان و مهدکودک‌ها برای مطالعه تشویق کنیم.

معاون وزیر فرهنگ تونس در پایان با اشاره به اینکه بودجه‌های خاصی هم برای برپایی کتابخانه‌ها داریم یادآور شد: پروژه‌ی بعدی ما برپایی شهری فرهنگی است که از تمامی اصحاب فنون و ادب استقبال به عمل آمده و این مکان به قطب اصحاب هنر و البته پایتخت فرهنگی تونس تبدیل شود.

گفتنی است، سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.